Filistin’e destek, Siyonizm’e lanet!

Giresun Memur-Sen, İsrail tarafından Filistin halkına yönelik saldırıları lanetleyerek, Filistin’e destek paneli ve basın açıklaması gerçekleştirdi.

Filistin’e destek, Siyonizm’e lanet!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.10.2023
29
A+
A-

AK Parti Giresun Milletvekili Nazım Elmas’ında katıldığı basın açıklamasında, STK üyeleri ellerindeki Filistin bayrakları ve pankartlarla, abluka altındaki Gazze Şeridi’nden İsrail’e saldırı başlatan Hamas ile Filistin direnişini destekleyen sloganlar attı. Basın açıklamasını okuyan Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Muhammet Sarı, Soykırımcı Siyonistler Filistin’de katliam yaparken, susanların kıyameti zorladığı zamandayız. Evet, bugün Filistin’de mazlumların kanı üzerine kurulmuş bir rejim var. O şebekeye kimileri devlet diyor. Hayır, İsrail bir devlet değildir. İsrail, emperyalizm tarafından kurulmuş ve desteklenen bir terör örgütüdür. İsrail, bütün dünyaya kötülük yayan, soykırımcı bir organizasyondur” dedi.

Gazze’de çocukların dünyanın gözü önünde öldürüldüğünün altını çizen Memur-Sen İl Başkanı Sarı şunları kaydetti;

“Bu rejime karşı direnen bir avuç insan,  Bugün, bütün dünyanın onurunu tutmaya çalışan o halk katlediliyor. İnsanlık nerede? Onur nerede? Bugün Filistin’de can pazarı kurulmuş. Gazze’de çocuklar ölüyor! Gazze’de kadınlar ölüyor! Gazze’de ihtiyarlar ölüyor! Gazze’de insanlık ölüyor! Kan üzerine yükselmiş Batı Medeniyeti katille aynı safta. Ey insanlık neredesin? Biz biliyoruz, Filistin’de kardeşlerimiz onurlarıyla şehit oluyor. Dünyanın kötülüğü ise geride kalanların yakasına yapışıyor.”

“İSRAİL DÜNYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR”

Öte yandan Giresun Memur-Sen tarafından “Ortadoğu’da Kalıcı Barışın Anahtarı Filistin” paneli gerçekleştirildi. Paneline katılan AK Parti Giresun Milletvekili Nazım Elmas şunları kaydetti; “Tüm dünyanın gözü önünde İsrail’in işlediği bu insanlık suçu ve katliamının bir an evvel bitmesi dua ve temennisiyle; paneli organize eden kurumlarımıza, panelimize katkı sunan değerli Hocalarımıza ve panelimize katılarak bizleri dinleyen değerli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.