Gurbetteki Giresunluların temsilci olmak istiyorum

Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği (AKGD) Başkanı İşadamı Savaş Şahin, 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için Giresunluların yoğun olarak yaşadığı İstanbul 3. Bölgede Ak Parti listelerinden aday olmak için müracaatta bulundu.

Gurbetteki Giresunluların temsilci olmak istiyorum
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.03.2023
122
A+
A-

AKGD Başkanı Savaş Şahin, çok uzun yıllardır Amerika Türk toplumunun içinde olduğunu belirterek, “Bir çok sivil toplum kuruluşunda başkanlık ve yöneticilik yaptım. Yurtdışındaki Türklerin sorunlarını ve taleplerini iyi biliyorum. Bu bağlamda, sahip olduğum bu bilgi, birikim ve tecrübelerimle ülkeme ve milletime daha iyi hizmet edebilmek ve Türkiye’ye yurtdışındaki Türklerin arasında bir köprü olabilmek için kurulduğu günden bu yana gönül verdiğim ve hizmet ettiğim Ak Parti’den milletvekili olmak ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bu kutlu yolda gururla yürümek istiyorum. Bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

GİRİB’İN TOPLANTISINDA KONUŞTU

Ankara’da, Giresun İş adamları ve Bürokratları Derneğinin organize ettiği organizasyonda konuşan Savaş Şahin, “Değerli dostlarım, yıllardır Amerika’da başta kıymetli Giresunlu hemşerilerim olmak üzere, Türk toplumunun hemen her derdine çare olmak, Amerika’da birlik beraberliğimizi hakim kılmak, yeni kuşaklara Türk kültürünü ve güzel Türkçemizi öğretmek ve Amerika’da Türk diasporasını oluşturmak için bir çok sivil toplum derneğinde yöneticilik ve başkanlık yaptım.

Amerika Karadeniz Giresunlular Dernek başkanlığının yanında son iki yılda her zaman destekçisi olduğum Giresunspor’umuzun da yönetim kurulunda bulundum. Bu bilgi ve birikimimle ülkeme daha fazla hizmet adına AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurumu yaptım. Bu kutlu yolculukta siz değerli dostlarımın desteğini bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI