Kuzalan Tabiat Parkı artık daha güvenli

Doğal güzelliklerin içinde ünlü Mavi Göl’ün de bulunduğu bu muhteşem bölgeye, vatandaşlarımızın daha güvenli bir şekilde ulaşmaları sağlanacak

Kuzalan Tabiat Parkı artık daha güvenli
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.10.2023
48
A+
A-

Devlet Su İşleri (DSİ) 22. Bölge Müdürü Cengiz Han Kılıçaslan, “Giresun’un ve ülkenin önemli turistik destinasyonlardan biri olan Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı’nın güzergahı, DSİ tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla daha güvenli hale getirildi” dedi.

DSİ Bölge Müdürü Kılıçaslan, yaptığı açıklamada, bir süre önce yaşanan sel felaketinde yıkılan bölgeye hizmet veren parkın yapılan çalışmalarla daha güvenli hale getirildiğini belirtti. “Giresun’un yeryüzü cenneti artık daha güvenli” diyen Kılıçaslan, çalışmalarla ilgili şu bilgileri aktardı:

“Giresun’un ve ülkenin önemli turistik destinasyonlardan biri olan Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı’nın güzergahı, DSİ tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla daha güvenli hale getirildi. Bu doğal güzelliklerin içinde ünlü Mavi Göl’ün de bulunduğu bu muhteşem bölgeye, vatandaşlarımızın daha güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla, DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından Aksu Çayı üzerine taşkın kontrol duvarı inşa edilmiş ve ayrıca 4 adet seki oluşturulmuştur. Bu çalışmaların başarıyla tamamlandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.