Müftü Kılıçbay: Gençler hayra anahtar şerre kilit olmalı

Müftü Kılıçbay: Gençler hayra anahtar şerre kilit olmalı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.02.2024
56
A+
A-

Giresun İl Müftülüğünce “Gençliğe Değer” projesi kapsamında, “Gençliğe Değer Ara Dönem Kampı” düzenlendi.

Gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı, medeniyet perspektifine sahip bir şekilde yetişmelerine katkı sunmak, gençlere yönelik hizmetlere ivme kazandırmak amacıyla ortaöğretim kurumlarında eğitim gören kız ve erkek öğrencilere yönelik iki ayrı kategoride gerçekleştirilen kamplar, kapanış programı ve belge takdim töreni ile sona erdi.

Kampta öğrencilerle buluşan Giresun İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay, gençliğin önemine işaret etti.

“GENÇLER DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN UMUDUDUR”

Gençlerin bir milletin geleceği, en büyük imkanı ve zenginliği olduğunu vurgulayan Müftü Kılıçbay, Gençliğine sahip çıkıp onları eğitimli ve güzel ahlaklı bir şekilde yetiştiren toplumlar geleceklerini inşa etmiş demektir. Şuurlu nesiller için gençlerimizi sahih din bilgisiyle ve kültürümüzle donatmalıyız. Çağımızın gençlerine Resul-i Ekrem gibi yaklaşabilir, O’nun metodu ile İslam’ı temsil ve tebliğ edebilirsek bu asırda da ashabın gençlerine dost olacak yiğitler çıkacağını asla unutmamalıyız.” dedi.

“GENÇLER MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİN EMANETÇİSİDİR”

Edep ve ahlak, sevgi ve saygı, sabır ve yardımlaşma gibi erdemlerin gençlik döneminde geliştiğini ifade eden Müftü Kılıçbay, Tarihin akışını değiştiren ecdadımızın emaneti gençlerimizin omuzlarındadır. Gençlerimize ilim ve irfanın, hikmet ve adaletin peşinde olmak yaraşır, heyecan ve enerjilerini hayra anahtar, şerre kilit yapmak yakışır. Gençlerimize çağrımız, ömürlerinin en verimli dönemini Yüce Allah’ın rızasına uygun bir şekilde değerlendirmeleri ve iyilik için yaşamayı varoluş sebebi olarak görmeleridir.” diye konuştu.

“Gençliğe Değer Ara Dönem Kampı”nda gençlere yönelik sportif faaliyetler, cami ve şehitlik ziyaretleri, gezi programları, sanat atölyesi, kitap kritiği, söyleşi ve sohbet programları, geliştirici oyunlar, el becerileri, drama ve manevi rehberlik gibi bir çok etkinlik düzenlendi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.