Öğrenciler empati parkurunda beyaz bastonla yürüdü

Lise öğrencileri, engellilerin yaşadığı zorlukları anlamak amacıyla, engelliler parkurunda gözlerine bandaj takıp beyaz bastonla yürüyüş yaptı.

Öğrenciler empati parkurunda beyaz bastonla yürüdü
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.03.2023
33
A+
A-

Giresun İl Müftülüğünce engellilerin sorunlarının empati yoluyla anlatılması amacıyla il genelindeki liselerde etkinlikler düzenleniyor.  İl Müftülüğü ve Keşap İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörlükleri koordinesinde Keşap Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde program gerçekleştirildi. Program kapsamında İl Müftülüğü Engelli Koordinatörü Güler Aydınoğlu öğrencilere farkındalık eğitimi verdi. Ardından engelliler için kurulan parkurda gözlerine bandaj takıp bastonla yürüyen öğrenciler engellilerin yaşadığı zorlukları anlamaya çalıştı.

Etkinlikte öğrenciler tekerlekli sandalyeye oturup parkurda yer alan engelleri aşmaya çalıştı, ellerindeki engelli bastonu ile hedeflenen noktaya ulaşmaya çalıştı. Etkinliğe katılan öğrenciler, empati kurarak engellilerin duygu ve düşüncelerini anladıklarını bundan sonra engellilerin sorunlarına daha duyarlı şekilde yaklaşacaklarını ifade ettiler. Öğrenciler engellilerin yaşadıkları zorlukları gördüklerini ve etkinliğin farkındalık açısından önemli olduğunu söylediler. Etkinliğe Keşap İlçe Vaizi İbrahim Afacan, İl Müftülüğü Engelli Koordinatörü Kamil Çağrıl, Keşap İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörü İbrahim Yıldız, din görevlileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programında sonunda engelli vatandaşlar evlerinde ziyaret edildi.

REKLAM ALANI