Şenlikoğlu, şehit aileleri ve gazilerle buluştu

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, şehit aileleri ve gazilerle kahvaltıda buluştu.

Şenlikoğlu, şehit aileleri ve gazilerle buluştu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.03.2024
12
A+
A-

Plajlar Mevkiinde bulunan Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantıda Başkan Şenlikoğlu, şehit aileleri ve gazilerle tek tek ilgilenerek, hal hatırlarını sordu, sohbet etti.

Belediye Başkanı Şenlikoğlu, şehit ailelerinin ve gazilerin haklarının hiçbir zaman ödenemeyeceğini kaydederek, “Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için şehitlik mertebesine ulaşan tüm yiğitlerimiz ve gazilerimiz bizler için çok kıymetlidir. Sizler en yakınlarınızı bu vatan uğruna şehit verirken, ‘Vatan sağ olsun’ diyerek acınızı kalbinize gömdünüz. Her zaman başımızın üzerinde yeriniz var. Sizler, ay yıldızlı bayrağımızın göklerde dalgalanması ve bu topraklarda sonsuza kadar özgür ve huzur içerisinde yaşamamız için gözlerini kırpmadan canlarını veren kahraman yiğitlerimizin bizlere emanetlerisiniz.

Gazilerimizde aynı şekilde. Sizler için ne yapsak az gelir, sizler başımızın tacısınız. Ülke olarak şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emanet ettiği bu vatanı korumak için milyonlarca gönüllümüz olduğunu her seferinde bütün dünyaya gösterdik. Zorlu mücadelelerle kazandığımız bu vatanımızı bölmek için sürekli olarak çeşitli oyunlarla karşı karşıya bırakıldık. Ancak milletimiz ve devletimizle el ele vererek bu cennet vatanımızın her karış toprağını koruyacağız ve bizlere emanet edilen bu kutsal vatanımızı sonsuza dek yaşatacağız. Türkiye’miz uğruna canlarını veren tüm şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyor, saygı ve minnetle anıyorum. Bütün gazilerimize de hayırlı bir ömür diliyorum. Sizler en kıymetlilerimizsiniz, sizlere minnettarız” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI