Valilik’te spor koordinasyon toplantısı

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında, Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Vali Serdengeçti, toplantıda gençlik ve spor alanında yapılan çalışmaların önemine vurgu yaparak, şehirdeki gençlerin ve sporcuların daha iyi hizmet alabilmesi için yapılan yatırımların değerini belirtti.

Valilik’te spor koordinasyon toplantısı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.04.2024
18
A+
A-

Açılış konuşmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Ergün tarafından kurumun çeşitli alanlardaki faaliyetleri hakkında detaylı bir sunum yapıldı.

Sunumda ilk olarak kurum teşkilat yapısı, personel durumu, mevcut durumda bulunan bina, lojman ve araç durumu aktarıldı. Ardından, il genelindeki spor tesislerinin ve gençlik merkezlerinin sayısı, durumu ve kullanımıyla ilgili detaylı bilgi verildi.

Yatırım ve İnşaat Birimi çalışmaları da toplantının önemli bir gündem maddesiydi. İnşaat faaliyetleri ve yatırımların ilerleme durumu değerlendirilerek, tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgi verildi. Bunun yanı sıra, proje aşamasında olan işlerin takibi ve planlanması da ele alındı. Spor Toto ile belediyeler iş birliğiyle gerçekleştirilen projelerin önemi vurgulanarak, bu projelerin il müdürlüğü tarafından nasıl takip edildiği ve desteklendiği aktarıldı. Spor Hizmetleri Birimi, Yurt Hizmetleri Birimi, Mali İşler Birimi ve Destek Hizmetleri Birimi gibi farklı birimlerin çalışmaları ve faaliyetleri de detaylı bir şekilde incelendi. Ayrıca, gençlik merkezlerinin faaliyetleri ve bu merkezlerde düzenlenen eğitim, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin önemi üzerinde duruldu. Bu etkinliklerin gençlerin gelişimine nasıl katkı sağladığı ve gençlerin topluma entegrasyonunu desteklediği belirtildi.

Toplantıda, ilin karşılaştığı ihtiyaçlar ve sorunlar da detaylı bir şekilde ele alındı. Bu sorunların çözümü için atılacak adımlar ve yapılacak çalışmalar belirlendi.

Yapılan sunum ve alınan kararların ardından katılımcıların soruları, katkıları, görüş ve önerileri de dinlendi.

REKLAM ALANI