1 Haziran’da OHT sistemleri devreye giriyor!

Giresun’da Trafik Güvenliği İçin Önemli Adım: Ortalama Hız Tespit Sistemleri Faaliyete Geçiyor

1 Haziran’da OHT sistemleri devreye giriyor!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.05.2024
94
A+
A-

Giresun Valiliği, 1 Haziran Cumartesi günü itibarıyla Ortalama Hız Tespit (OHT) sistemlerinin devreye gireceğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, Karayolları Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında 2021-2030 yılları arasında trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının yüzde 50 oranında azaltılmasının hedeflendiği belirtildi.

Bu hedef doğrultusunda, ülke genelinde PTS-EDS projesi ile OHT sistemlerinin kurulum çalışmalarının sürdürüldüğü, Artvin, Giresun, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon sınırları içerisinde de bu çalışmaların tamamlandığı ifade edildi. Giresun’da da Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kurulan OHT koridorlarının 1 Haziran 2024 tarihinde faaliyete geçeceği bildirildi.

OHT sistemlerinin konumları şu şekilde belirlendi: Giresun Merkez Keşap Tüneli girişi ile Dereli ilçe yol ayrımında bulunan PTS ve Trabzon’un Beşikdüzü ilçe girişinde bulunan PTS arasında her iki istikamette 73 kilometre 601 metrelik kara yolu.

Giresun Merkez Erikliman Mahallesi PTS ile Ordu’nun Gülyalı ilçe girişinde bulunan PTS arasında her iki istikamete 18 kilometre 713 metrelik kara yolu.

Bu adımla, Giresun’da trafik güvenliği artırılarak kazaların azaltılması hedefleniyor.

REKLAM ALANI