Giresun ve Japonya Arasındaki Kardeşlik Köprüsü

Giresun Belediyesi ile Japonya’nın Sagae şehri arasındaki kardeşlik bağları, yeniden canlanıyor.

Giresun ve Japonya Arasındaki Kardeşlik Köprüsü
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.05.2024
44
A+
A-

Bu kardeşlik köprüsünün inşası, CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş’in girişimleriyle hız kazanıyor. Milletvekili Gezmiş, bu amaçla Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse ile birlikte Japonya Elçiliği Politika ve Protokol Bölüm Şefi Yukiko Hirai’yi ziyaret etti. Gerçekleştirilen toplantıda, Sagae ile Giresun arasında “Kardeş Şehir” projesini güçlendirmeye yönelik adımlar ele alındı.

Milletvekili Gezmiş, ziyaretin ardından Sagae Belediye Başkanı Hiroki Sato’ya bir mektup yazarak kardeşlik duygularını tazelemeyi amaçladı. Mektubunda, Giresun’un ilk kadın milletvekili olan ve kardeşlik duygularının güçlenmesine önemli katkı sağlayan merhum Belediye Başkanı Mehmet Işık’ın kızı olarak tanıttı kendisini.

Sagae Belediye Başkanı Hiroki Sato, mektuba yanıt vererek, Giresun’a son ziyaretlerinin 2010 yılında olduğunu ve Giresun halkının kendilerine gösterdiği sıcak ilgiyi her zaman kalplerinde taşıdıklarını belirtti. Bu mektuplar ve ziyaretler, iki şehir arasındaki dostluğun ve iş birliğinin yeniden yeşermesine ön ayak oluyor. Bu olumlu adımlar, kültürel ve ekonomik alışverişin yanı sıra, iki toplum arasında daha derin ve anlamlı bağların kurulmasına olanak sağlıyor.

REKLAM ALANI