Depremzedeler için iftar sofrası kuruldu

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeye yardımlarını sürdüren Giresun İl Müftülüğü iyilik sofralarıyla da depremden etkilenen vatandaşlarla buluşuyor.   

Depremzedeler için iftar sofrası kuruldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.04.2023
35
A+
A-

Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi organizasyonunda ilde misafir edilen depremzede ailelere yönelik iftar programı düzenlendi.

Manevi Danışman Güssüm Yayla koordinesinde Gaziler Mahallesi’nde iftar sofrası kuruldu.  Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda depremde hayatını kaybedenler için dua edildi.

Programda depremden etkilenen aileler ile bir araya gelen İl Müftüsü Ramazan Topcan, afette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

“EN GÜÇLÜ SİLAHIMIZ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZDİR”

Asrın felaketi olarak nitelenen depremlerin ilk anından itibaren büyük bir yardım seferberliği başlatıldığını vurgulayan İl Müftüsü Topcan, Devlet millet el ele yaralarımızı hep birlikte sarıyoruz. Deprem afeti, zor zamanlarda millet olarak kenetlenmenin önemini bizlere bir kez daha hatırlatmıştır. Bir millet evini, apartmanını kaybedince değil, dayanışma ve yardımlaşma duygusunu kaybederse yıkılır. Bir ve beraber oldukça üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Malatya’da görevlerini yeni ekiplere devrederek ilimize dönen manevi destek ekibimiz normalleşmeye dair çok güzel şeyler anlattı. Birbirimize daha çok sarılarak, daha çok kucaklaşarak zor günlerden güçlenerek çıkacağız. Rabbim devletimizi, milletimizi var etsin.” dedi.

“TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ”

Diyanet personeli ve TDV gönüllülerinin depremden etkilenenler için insani yardım ve destek çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ifade eden Müftü Topcan, “İstek ve talepleriniz karşısında burada gördüğünüz mavi yelekli TDV gönüllülerimiz vasıtasıyla bize ulaşın. Unutursak hatırlatın lütfen. Arkadaşlarımız vasıtası ile bize rahatlıkla ulaşabileceğinizi bilmenizi isterim. Diyanet ailesi olarak, Giresunlular olarak her daim sizlerin yanınızdayız. Başaracağız, endişeniz olmasın.

Soframızı teşriflerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbim oruçlarınızı kabul buyursun.   Bu vesile ile aynı sofrada buluşmamıza vesile olan manevi danışman hoca hanım kardeşlerimize huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Rabbim yer gök razı olsun.” diye konuştu.

İftar programına Şube Müdürü İsmail Aydın, Manevi Danışmanlar Emine Yurt, Asiye Cesur, Birgül Pehlivan, depremden etkilenen vatandaşlar ve çocukları katıldı.

REKLAM ALANI