Ünlü, Türkoğlu koordinatör valisi oldu

Giresun Vali Enver Ünlü, İçişleri Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine Koordinatör Vali olarak görevlendirildi.

Ünlü, Türkoğlu koordinatör valisi oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.04.2023
96
A+
A-

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde gerçekleşen ve 11 ili etkileyerek ülkemizi yasa boğan depremlerin ardından Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine görevlendirilerek, 10 gün boyunca depremzede vatandaşların yaralarının sarılması noktasında yürütülen çalışmaları koordine edecek Vali Ünlü, deprem bölgesindeki çalışmalarına başladı.

Deprem bölgesinde ilk olarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler alan Vali Ünlü, akabinde iftar çadırında vatandaşlarla birlikte orucunu açtı. Vali Ünlü, iftardan önce ve sonra depremzede vatandaşlarımızla sohbet ederek, herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. Çocuklarla ve yaşlılarla yakından ilgilenen Vali Ünlü, acı günlerin tekrar yaşanmamasını temenni ederek hayırlı Ramazanlar ve hayırlı iftarlar dileğinde bulundu. Ayrıca depremlerde vefat eden vatandaşlarımız için hep birlikte dualar edildi. Deprem bölgesindeki yaraları birlikte saracaklarına vurgu yapan Vali Ünlü, “Biz yüzyıllarız, bin yıllarız, yarınlarız. Asrın felaketini asrın dayanışması ile aşacak olan da yine bizleriz. Devlet-millet omuz omuza vererek bu zor günlerin üstesinden hep beraber geleceğiz.” paylaşımında bulundu.

Vali Ünlü, deprem bölgesindeki çalışmalarına koordinasyon ve değerlendirme toplantısı ile devam etti. Toplantı ile ilgili olarak Vali Ünlü, “Depremin izlerini el birliğiyle sileceğiz. Koordinatör mülki idare amirlerimiz, ilçe kaymakamımız, belediye başkanımız ve ilgili kurum amirlerimizle bir araya gelerek yürütülen faaliyetler hakkında bilgiler aldık, yapacağımız çalışmaları değerlendirdik.” sözlerine yer verdi.

Giresun Valiliği görevine Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş vekalet edecek.

REKLAM ALANI