Sarsıntı

Yayınlama: 27.02.2023
46
A+
A-

Fiziki olarak mı desek, ruhsal olarak mı desek yoksa ikisi bir arada… Evet bu ikisi bir arada diye ifade edilen mana anlatılmak istenilenin ta kendisidir.

Hem madde var hem de maneviyat.

Ancak genel olarak ülkemizde en dikkat çekici olanı maddesel olanıdır. Çünkü manevî açıdan yaşanılan sarsıntı için çözüm yolu açık ve net olarak psikiyatri polikliniğidir.

Fakat toplumumuzda bir ayrıntı söz konusudur.

O’da şu ki; Psikiyatri= Deli Deli des deli kulakları da küpeli…

Belki bir nebzede olsa bundan sonra ki zaman sürecinde artık bu maddi- manevî çift yönlü sarsıntı da mecburen kabul göreceğe benziyor.

Çünkü şu an için ülkemizde on ilimizi kapsayan doğal afet yani yeryüzü kabuğunun çatırdaması sonucu ortaya çıkan vahamet in yol açtığı manevî sarsıntı öyle insanoğlunun kendi kendine asabileceği bir olumsuz etmen olmaktan çok ırak.

Şöylede bir söz bahis konusu olmuştur ki; gökyüzünde ki bulutlar neredeyse kutuptan beter olmuş çok soğuk…

Soğuk bu sözde gerçek manada kullanılmış bir terimdir. Mevsim de kış olunca sizde bunu anlayınız artık.

Bu 10 İl’de ısınma sorun oldu diyelim ki, sorun olması gayet normaldir. Çünkü hava olmuş tam bir buz.

Şöylede bir anekdot söz konusudur ki, bu doğal afet sonucu ortaya çıkan mağduriyet devletimizin sorumlu birimleri tarafından radikal bir şekilde yerini memnuniyete bırakarak ortadan kaldırılmıştır denilse tam isabet.

Bazı muhalif partiler ise pişmiş aşa su katmaya çalışıyorlar ki bu ne kadar gerçekleşir yada gerçekleşmez tartışmaya açık.

Şahsıma göre ülkemizde ki bu emek, çaba, gönülden gönüle aşk, vatan sevgisi inşallah ülkemiz için hayırlara vesile olacaktır düşüncesine sahibim…

Allah Yar ve Yardımcımız olsun, hoşça kalınız.

REKLAM ALANI
Yazarın Son Yazıları
20.12.2023
10.03.2023