Şehit polisler dualarla anıldı

Türk Polis Teşkilatının 178’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tüm şehitler için Mevlid-i Şerif okundu, dualar edildi.

Şehit polisler dualarla anıldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.04.2023
20
A+
A-

Giresun’da, Türk Polis Teşkilatının 178’inci kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası kapsamında Mevlid-i Şerif programı gerçekleştirildi.

Hacı Miktat Camii’nde düzenlenen programda, din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu, ilahi ve kasideler okundu.
İl Müftüsü Ramazan Topcan, görevleri başında şehit düşen polisler başta olmak üzere tüm şehitler için dua etti, hayatta olan gazi ve emniyet mensupları ile ailelerine sağlık, afiyet ve huzur diledi.
Türk Polis Teşkilatının, ülkedeki, huzur, güven ve istikrar ortamının korunmasındaki en büyük güvence olduğunu belirten İl Müftüsü Topcan, “Yüce dinimiz İslam, beş temel değer olan ‘Din, akıl, can, nesil ve malın’ güvence altına alınmasını hedefler. Bu beş temel değer, fert ve toplumları ayakta tutar. Toplumun huzuru bunların yaşaması ile mümkündür. Toplumun kalkınması, ilerlemesi ve gelişmesinde en önemli unsurlardan biri hiç kuşkusuz istikrar, huzur ve güven ortamının sürekliliğinin sağlanmasıdır. Türk Polis Teşkilatı da ülkemizin dört bir yanında güvenlik ve huzurun korunmasında önemli görevler üstlenmekte, gece-gündüz büyük fedakarlık, cesaret ve kahramanlıkla çalışmaktadır.
Bu vesileyle, görevleri başında şehit düşen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve hayırlı bir ömür diliyorum. Aziz milletimiz için iftihar kaynağı olan Türk Polis Teşkilatımızın 178’inci kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, tüm emniyet mensuplarımıza başarılar diliyorum. Yüce Rabbim tüm emniyet mensuplarımızın yar ve yardımcısı olsun.” dedi.
Programa İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, emniyet mensupları, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

REKLAM ALANI